Достапни линкови

Времето променливо и потопло


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Можна е локална појава на пороен дожд проследена со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура се движи од пет до осум, а дневната ќе биде од 12 до 17 степени.

Во Скопје утринската температура се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 15 степени.
XS
SM
MD
LG