Достапни линкови

Белорусија - нема прослава за 8 март поради смрта на Чавез


Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко ги откажа сите јавни настани претходно планирани за Меѓународниот Ден на жената поради смрта на Претседателот на Венецуела Уго Чавез.
Лукашенко прогласи три дневна жалост во земјата.
Градоначалникот на Минск пак, предложи една улица во градот да го носи иметго на Чавез за да биде запаметено колку тој направил за белорускиот народ.
Чавез неколку пати ја има посетено Белорусија со која има потпишано неколку договори за нафта и гас.
XS
SM
MD
LG