Достапни линкови

Путин и Јанукович ќе преговараат за цената на гасот


Рускиот претседател Владимир Путин и неговиот украински колега Виктор Јанукович, денеска во Москва разговараат главно за енеркетската соработка. Двајцата лидери преговараат за цената на рускиот гас за Украина и за тоа колку ќе плаќа Русија за транзитот на нејзиниот гас низ Украина кон западните земји. Според Кремљ, не е предвидено потпишување на некакви договори.
XS
SM
MD
LG