Достапни линкови

Чавез се уште имал проблеми со дишењето


Уго Чавез со неговите ќерки во болницата во Хавана
Владата на Венецуела соопшти дека претседателот Уго Чавез кој болува од рак се уште имал проблеми со дишењето и оти неговата здравствена состојба не била многу подобрена. Чавез во понеделникот се врати во Каракас по четвртата операција на Куба каде што скоро два месеца мина во болница. 58 годишниот Чавез е на власт во Венецуела 14 години, а во октомври лани повторно беше избран за претседател.
XS
SM
MD
LG