Достапни линкови

Борците на "Февруарски марш" на плоштад Македонија


Сојуз на Борци - архива
Сојузот на борците на Македонија денеска на плоштадот Македонија ќе ја одбележи годишнината од историскиот Февруарски поход во антифашистичката борба.
Градот Скопје не даде дозвола за овој собир затоа што порад имало други планирани активности во истиот термин.
Борците, како што пренесоа некои медиуми и социјалните мрежи, и покрај тоа ќе го организираат собирот и очекуваат голема поддршка од граѓаните не само од Скопје, туку и другите градови на Македонија.
XS
SM
MD
LG