Достапни линкови

Времето денеска-облачно со дожд и снег


Времето денеска ќе биде променливо облачно, пшретпладне со слаб локален дожд а на планините со слаб снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 0 степени на највисоките до 10 во најјужните делови од земјата. Во Скопје до 9-тиот степен.
XS
SM
MD
LG