Достапни линкови

Жириновски гаѓан со кисела зелка во Украина


Претседателот на руската Либерално-демократска партија Владимир Жириновски гаѓан со кисела зелка во Украина.
Жена го гаѓаше рускиот националистички политичар Владимир Жириновски со кисела зелка на денешната прес-конференција во Киев. Таа го обвини Жириновски за „украинофобија“. Претседателот на руската Либерално-демократска партија Жириновски е познат по неговите контроверзни ставови во однос на Украина, Казахстан и некои други поранешни советски републики. На прес-конференцијата тој ја повика Украина да развива поблиски односи со Русија, наместо „да стане членка на ЕУ од втор ред“.
XS
SM
MD
LG