Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад во Каписа


Долината Каписа
Авганистанските власти соопштија дека во самоубиствен напад со автомобил бомба загинале 5, а се ранети 15 цивили во источната провинција Каписа.
Нападот, за кој одговорноста ја презедоа талибанците, се случил на пазарот во Такаб а цел бил конвој на НАТО.
Портпарол на Алијансата соопшти дека нема повреден војник.
XS
SM
MD
LG