Достапни линкови

Силен земјотрес во Индонезија


Силен земјотрес го погоди западниот дел на Индонезија, при што загинало едно девојче, а неколку луѓе биле повредени. Земјотресот во покраината Ацех бил со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала.
Локалните медиуми јавија дека земјотресот силно се почуствувал во главниот град Банда Ацех и околните реони.
XS
SM
MD
LG