Достапни линкови

Дејан Арсовски го фати крстот во Вардар


Дејан Арсовски од Драчево го фати крстот во реката Вардар на православниот празник Водици кој се одбележува денеска. Скопјанецот прв пат скока по крстот а одлуката ја донел за неговиот син Војдан кој денеска слави именден. Честитки прими од премиерот Никола Груевски и градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски кои присуствуваа на манифестацијата.
XS
SM
MD
LG