Достапни линкови

Пакистанската влада почна преговори со влијателен исламски свештеник


Исламскиот свештеник Мухамед Тахир-ул-Кадри зборува на протестите во Исламабад.
Делегација на пакистанската влада ги почна преговорите со исламскиот свештеник Мухамед Тахир-ул-Кадри кој неделава организираше големи антивладини протести во Исламабад. Демонстрантите бараат демократски и антикорупциски реформи. Кадри, кој неодамна се врати во Пакистан откако долги години живееше во Канада, ги отфрли шпекулациите дека има поддршка од моќната пакистанска армија.
XS
SM
MD
LG