Достапни линкови

Пакистан ќе ги осигурува странските бизнисмени


Илустрација: Пекарница во Пакистан.
Пакистан ќе ги осигурува странските бизнисмени како дел од обидите за привлекување странски инвестиции во земјата која е под закана од тероризам. Властите соопштија дека пакистанските бизнисмени кои канат странски бизнисмени или инвеститори ќе мора да ги осигураат нивните гости преку Националната осигурителна компанија. Западните земји, меѓу кои и САД и Велика Британија, моментно им советуваат на граѓаните да не патуваат во Пакистан ако немаат потреба. Пакистан се соочува со напади од Талибанците и од Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG