Достапни линкови

Ставревски: До крајот на јануари одговор од Гаспром


Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески оцени дека е во завршна фаза разгледувањето на спогодбата за приклучување на Македонија кон гасоводот Јужен тек од руска страна и оти до крајот на јануари треба да добиеме конечен одговор. Тој додаде дека се надева на позитивен одговор и дека потоа ќе се разгледуваат останатите активности како што се формирање заедничко претпријатие, изградба на кракот кон Македонија.
XS
SM
MD
LG