Достапни линкови

Појасот Газа полека се враќа во живот


Палестинците и Израелците од двете страни на границите на Газа се обидуваат да се вратат на мирното секојдневие по одлуката за прекин на огнот.
Во 8-дневниот конфликт загинаа 160 Палестинци и 6 Израелци. Израел го предупреди Хамас дека доколку го прекрши договорот, нема да се двоуми и да возрати. Новинските агенции јавуваат дека Палестинците во Појасот Газа го поминале денот во посета на ранети пријатели и роднини во болници и санирање на оштетените објекти.
XS
SM
MD
LG