Достапни линкови

Експлозија на бомба во Дагестан


Најмалку двајца полицајци и еден цивил загинаа денеска во Дагестан при експлозија на бомба. Локалните власти соопштија дека бомбата била поставен во близина на банка. Во изминатиов период Дагестан прерасна во една од најнасилните руски републики на Кавказот. Исламски милитанти зачестија со бомбашки напади при кои цели се полицијата и владини претставници.
XS
SM
MD
LG