Достапни линкови

Времето денеска облачно и магловито


Времето во Македонија ќе биде стабилно со појава на магла по котлините и речните долини. Утринската температура се движи од минус еден до седум, а дневната од 13 до 18 степени. Од понеделник ќе има зголемување на облачноста и повремени врнежи од дожд, како и благ пад на температурата.
XS
SM
MD
LG