Достапни линкови

Времето денеска-сончево до умерено облачно


Денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.
Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од 11 до 17 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до 14 степени.
Од утре температурата ќе биде во пораст.
XS
SM
MD
LG