Достапни линкови

Парламентарно собрание на НАТО во Прага


генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен
Во Прага почнува четиридневен состанок на Парламентарното собрание на НАТО на кој, меѓу другото, ќе се расправа за иранската нуклеарна програма, сиријскиот конфликт, Арапската пролет, кризата во еврозоната и руската внатрешна политика. Пленарната седница е планирана за в понеделник и на неа, меѓу другите, треба да зборуваат, генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен и премиери на неколку земји, меѓу кои и Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG