Достапни линкови

Оли Рен: Долгот на Грција нема да се реструктуира


Еврокомесарот за економски и монетарни прашања Оли Рен изјави дека долгот на Грција, кој наредната година се очекува да достигне 189 проценти од БДП-то, не е одржлив и оти кредиторите на земјата ќе мора наскоро да го решат ова прашање. Тој сепак ја отфрли можноста за реструктуирање на долгот, јави МИА.
XS
SM
MD
LG