Достапни линкови

Перес ќе се сретне со Путин


Владимир Путин
Израелскиот претседател Шимон Перес денеска ќе се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин. Руските власти најавија дека тема на разговорите ќе биде ситуацијата на блискиот исток, како и руско - израелската соработка во областите енергетика и земјоделство. Според руските влсти, инвестицискиот потенцијал меѓу Израел и Русија се уште го нема постигнато својот максимален потенцијал.
XS
SM
MD
LG