Достапни линкови

Обид за напад врз финскиот премиер


04Apr2007
Непознат напаѓач денеска се обиде да го нападне со нож финскиот премиер Јурки Катаинен, но неговото обезбедување на време го сопреле напаѓачот па премиерот помина неповреден. Владиниот портпарол соопшти дека обезбедувањето успеало да го сопре напаѓачот пред го изврши нападот и лицето е приведено. Се уште не се соопштени деталите околу истрагата и мотивите на напаѓачот.
XS
SM
MD
LG