Достапни линкови

Лавров во дводневна посета на Пакистан


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска ја започнува дво - дневната посета на Исламабад каде ќе разговара со лидерите на Пакистан.
Според пакистански дипломатски извори, целта на разговорите се политичките проспекти во Авганистан и задничките бизнис проекти меѓу Русија и Пакистан во сферата на енергијата, транспортот, телекомуникациите и агрикултурата.
XS
SM
MD
LG