Достапни линкови

36 загинати во судар на бродови кај Хонг Конг


Хонг Конг
Најмалку 36 луѓе загинале во судар на патнички брод и ферибот кај Хонг Конг. На бродот имало околу 120 луѓе кои го гледале огнометот во Хонг Конг по повод кинескиот национален ден. Владата соопшти дека 25 тела биле извадени од морето, а потрагата продолжува.
XS
SM
MD
LG