Достапни линкови

Почина српски пилот при пад на воен авион


Илустрација.
Почина пилотот на војската на Србија кој денеска се катапултираше од авионот кој се сруши во Нова Пазова. Пилотот починал во болница, од повредите здобиени од падот. Авионот Ласта се урнал денеска за време на редовна вежба. Другиот пилот поминал без повреди. Во инцидентот нема повредени граѓани.
Српскиот министер за одбрана Александар Вучиќ наредил итна истрага за причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG