Достапни линкови

Експлозија пред полициска станица во ИстанбулНеколку лица биле повредени при денешната експлозија пред полициска станица во Истанбул. Според турските медиуми, експлозијата ја предизвикал бомбаш самоубиец, но оваа информација не е официјално потврдена. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG