Достапни линкови

Мрежата Хакани на американската црна листа


Весникот „Њујорк тајмс“ објавува дека администрацијата на Барак Обама решила пакистанската мрежа Хакани да биде ставена на црната листа на терористички организации. Оваа група е обвинета за напади врз американските сили во Авганистан, вклучувајќи го нападот во јуни годинава, во еден хотел во близина на Кабул кога беа убиени 18 луѓе.
XS
SM
MD
LG