Достапни линкови

Нов план за помош на задолжените европски држави


Марио Драги
Денеска во Франкфурт, Германија, ќе биде одржан состанок на бордот на гувернери на Европската централна банка.
Се очекува претседателот на банката Марио Драги на состанокот да го презентира новиот план за помош на европските држави кои се погодени од должничката криза.
XS
SM
MD
LG