Достапни линкови

Временска прогноза-топло со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 29 до 35 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до 14 и со дневна до 33 степени. Слично време ќе продолжи и во наредните денови, а промена на времето се очекува кон средината на идната недела кога во попладневните часови ќе има појава на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.
XS
SM
MD
LG