Достапни линкови

Кинескиот претседател на состанок со севернокрејска делегација


Ху Џинтао
Кинеските државни медиуми јавуваат дека претседателот Ху Џинтао на состанокот во Пекинг со делегација на Северна Кореа предводена од влијателниот вујко на лидерот Ким Џонг Ил се согласил да помогне во изградба на две трговски зони на заедничката граница. Џенг Сонг, еден од шефовите во Работничката партија на Кореа е највисок севернокорејски претставник кој ја посети Кина откако неговиот внук Ким Џонг Ун стана лидер на Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG