Достапни линкови

Жестоки борби и нови жртви во Сирија


Најмалку 13 лица загинале во денешното бомбардирање на бунтовничките позиции во градот Алепо од страна на про-режимските сили на Сирија, соопштија активисти. Сиријскиот претседател Башар Ал Асад вчера изјави дека ќе ја исчистел земјата од терористите. Според податоците на сиријски активисти, во вчерашните сидири во Сирија загинале 225 лица, од кои 129 цивили, 50 бунтовници и 46 режимски војници.
XS
SM
MD
LG