Достапни линкови

ИСАФ против критиките од Пакистан


Меѓународната мисија во Авганистан ги отфрли наводите од Пакистан дека ИСАФ не успева да ги спречи милитантите да ја минуваат границата меѓу двете земји. Пакистанските власти соопштија дека во изминативе денови имало пеесетина случаи на минување на границата, а без притоа да интервенираат војниците на НАТО. Ваквите наводи, според командата на ИСАФ во Кабул, биле неточни.
XS
SM
MD
LG