Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и посвежо време


Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со умерена облачност. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Температурата се движи од 16 до 31 степени. Во Скопје и околината, слично време со температура до 29 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.
XS
SM
MD
LG