Достапни линкови

СДСМ и ВМРО- ДПМНЕ се расправаат кој колку го запустил Богданци


СДСМ викендов при посетата на Богданци, Валандово и населените места од тој регион порача дека власта како централната така и тамошната локална не направиле ништо за овој регион. Не понудиле решенија, не изградиле инфрастрктура, а граѓаните не гледаат светла иднина.
Премиерот Никола Груевски пак врати на обвинувањата. Тој рече дека Бранко Црвенковски ќе треба доста да се испоти вечерва во Богданци, за да им објасни зошто во негово време тој не направил ништо за Богданци и за земјоделците.
XS
SM
MD
LG