Достапни линкови

Грција во преговори со „тројката“ за натамошните услови за кредитирање


Трипартиската владеачка коалиција во Грција, предводена од премиерот Андонис Самарас, денеска ги започнува разговорите со претставниците на кредиторите од Европската Унија, Европската Централна Банка и Меѓународниот Монетарен Фонд.
Целта на грчката влада, според медиумите во Грција, е да добие поддршка за барањето за нови преговори на условите во врска со натамошното кредитирање на земјата.
XS
SM
MD
LG