Достапни линкови

Експлозија на автомобил бомба во Багдад


Најмалку девет луѓе загинале, а над 40 биле ранети во денешната експлозија на автомобил бомба во Багдад. Експлозијата се случила пред владината канцеларија кој се занимава со прашања на шиитските муслимани во централниот дел на градот. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG