Достапни линкови

Инцко - БиХ може да добие акционен план за НАТО


Високиот претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина Валентин Инцко изјави дека претстојниот самит на НАТО во Чикаго може да биде пресвртница, бидејќи БиХ би можела да добие покана во Акциониот план за членство.
Инцко, по претставувањето на извештајот за напредокот на БиХ во Советот за безбедност на ОН, оцени дека во Република Српска е остварен поголем напредок во однос на Федерацијата.
XS
SM
MD
LG