Достапни линкови

Лукашченко го разреши министерот за внатрешни работи


Анатоли Кулијашу
Белорускиот претседател Александар Лукашенко го разреши министерот за внатрешни работи Анатоли Кулијашу кој ги надгледуваше операциите на безбедносните сили во справувањето со протестите на политичките опоненти по изборите во 2010 година кога Лукашенко по четврти пат стана претседател. Кулијашу е меѓу белоруските официјални претставници на кои Брисел им забрани да патуваат во Европската унија.
XS
SM
MD
LG