Достапни линкови

Груевски: правиме се за НАТО интеграциите


Никола Груевски
,,Македонија во пресрет на Самитот на НАТО во Чикаго настапува со чиста совест затоа што државниот врв и сите други функционери дадоа повеќе од максимум,,. Ова денеска во Скопје го изјави премиерот Никола Груевски, додавајќи дека било јасно оти единствената пречка за македонското членство е блокадата од Грција.
XS
SM
MD
LG