Достапни линкови

Напад на американско безпилотно летало врз милитанти во Пакистан


8-мина милитанти биле убиени при напад на американско безпилотно летало врз позиции на бунтовниците во Пакистан, во близина на границата со Авганистан. Пакистански разузнавачи соопштија дека денеска изутрина биле истрелани најмалку 8 проектили врз објект во северен Вазиристан. Ова е втор ваков напад на американско безпилотно летало во Пакистан во оваа недела.
XS
SM
MD
LG