Достапни линкови

Временска прогноза – облачно и студено


Денеска не очекува облачно и студено време со вренежи на дожд а на планините ќе провејува и слаб снег. Во доцните попладневни часови ќе има разведрување. Ќе дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветар. Утринските температури од минус еден до седум степени, а дневните ќе се движат од три до 12 степени. Во Скопје и околината облачно со температура до девет степени.
XS
SM
MD
LG