Достапни линкови

Француската полиција во нова акција против исламистите


Француската полиција започнала нова акција против осомничени исламисти, главно во јужните и југо-западните делови на земјата. Според официјални претставници, биле уапсени најмалку 10 лица. Во слична акција во минатата недела беа уапсени 13 лица. Безбедносните прашања во Франција и активностите против осомничените исламисти станаа главна тема на изборната кампања за претседателските избори, што се закажани за 22-ри април.
XS
SM
MD
LG