Достапни линкови

6 лица убиени во јужен Пакистан


Вооружени напаѓачи убиле најмалку 6 лица, меѓу кои и вработен во Обединетите Нации, во два напади во јужен Пакистан, соопшти пакистанската полиција. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG