Достапни линкови

Панета на разговори во Киргизстан


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета
Американскиот секретар за одбрана Леон Панета престојува во Киргизстан. Една од темите на разговори со неговите домаќини е аеродромот Манас кој служи за транзит на американски сили и опрема во Авганистан. Не е предвидено тој да се сретна со шефот на државата Алмазбек Атамбаев кој во минатиот месец изјави дека по 2014 година не треба да остане ниту еден американски војник во Манас.
XS
SM
MD
LG