Достапни линкови

Наполитано ја критикуваше британската влада


Italian President Giorgio Napolitano
Италијанскиот Претседател Џорџо Наполитано ја критикуваше британската влада на Премиерот Дејвид Камерун дека не ја известила Италија дека планира воен напад во Нигерија за да ги спаси еден италијански и еден британскиот граѓанин кои беа држани како заложници од исламски милитанти. И двајцата загинаа при нападот кој италијанскиот претседател го нарече не разбирлив.
XS
SM
MD
LG