Достапни линкови

Ромни победник на гласањето во Вашингтон


Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни
Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни најверојатно остварил победа во Вашингтон. Медимите јавија дека Ромни освоил повеќе од половина ог гласовите, односно 37 наство во однос на поранешниот сенатор на Пенсилванија, Рик Санторум и конгресменот од Тексас, Рон Пол кои имаат по 24 проценти.
Ромни мораше да извојува победа пред 6 март, кога десет земји ќе гласаат за кандидатите на републиканците за претседателските избори.
XS
SM
MD
LG