Достапни линкови

Иранскиот врховен лидер предвидува голем одзив на изборите


Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хаменеи
Иранскиот врховен лидер Ајатолахот Али Хаменеи предвидува голем одзив на утрешните парламентарни избори, опишувајќи го настанот како уште еден шамар во лицето на западните сили.
На изборите има регистрирано 3400 кандидати и на гласањето нема да има странски набљудувачи. Околу 48 милиони Иранци можат да гласаат на изборите.
XS
SM
MD
LG