Достапни линкови

Тадиќ го поздрави денешниот договор меѓу Белград и Приштина


Претседателот на Србија Борис Тадиќ го денешниот поздрави договор меѓу Белград и Приштина, оценувајки дека со тоа Косово, на регионалните собири, нема да биде претставувано како независна држава. Тадиќ додаде дека највисок национален интерес е да бидат отстранети сите пречки за Србија да добие статус на земја кандидат за членство во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG