Достапни линкови

Нетанјаху-терористичките активности на Иран да бидат запрени


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека иранските терористички активности биле откриени пред светот по серијата напади на изрелски дипломати во Индија и Грузија. Обраќајки се пред Парламентот, Нетанјаху повика агресијата на Иран да биде прекината, пред да се прошири во другите земји.
Иран ги отфрли обвинувањата дека е одговорен за нападите во Њу Делхи и Тбилиси, како и серијата експлозии во Тајланд.
XS
SM
MD
LG