Достапни линкови

Милионски загуби на Ер Франс поради штрајкот


Ер Франс соопшти дека штрајкот на вработените дневно ја чини компанијата околу 8 до 10 милиони евра. Авиокомпанијата денеска на последниот ден од четиридневниот штрајк откажа 35 насто од долгите летови и 25 насто од кратките.
Синдикатот на Ер Франс утре ќе се сретне со претставници на француската влада со кои ќе разговара за подготовката на законот со кој се ограничува правото на штрајк.
XS
SM
MD
LG