Достапни линкови

Путин фаворит на претседателските избори?


Рускиот премиер Владимир Путин
Истражувањето на една руска изборна агенција, која е под контрола на власта покажа дека 65 насто од испитанците веруваат дека премиерот Владимир Путин ќе победи во првиот круг на претседателските избори кои ќе се одржат во март.
Центарот за проучување на јавното мислење соопшти дека 19 насто од испитаниците сметаат дека ниту еден од кандидатите нема да го освои мнозинството гласови во првиот круг со што ќе мора да биде одржан и втор круг на гласање.
Во истражувањето нема податоци за кој од кандидатите на изборите испитаниците ќе гласаат.
XS
SM
MD
LG